Vždy jsem hlásal, že motorem vývoje a umění je odlišnost. Josefova tvorba byla od začátku něčím jiná...

Jeho fotografie je obraz, velkoformátový obraz, který má více významů a souvislostí, nelze jej přečíst povrchně jedním pohledem. Jsou to obrazy, na které se můžete dívat a nacházet v nich nové souvislosti i po delší době, co vám visí doma...

Jeho díla doporučuji každému, kdo nechce anonymně splynout s davem. Je to umění pro osobnosti, které se chtějí vyvíjet a růst...

Na Pepovi mě zaujal způsob, jakým přistupoval k jednotlivým fotografiím. Předtím jsem měl podobné zkušenosti se způsobem práce Tarase Kuščynského, jehož některé fotky dodnes uchovávám doma.

Myslím si, že práci umělce z velké části determinuje to, jaký je člověk. Jak jsem doposud Pepu poznal, mám pocit, že bych mu klidně svěřil Pinkódy k mým kartám, nebo starost o mou rodinu a věřím, že bych nebyl zklamán. Za všechno mluví to, že jedna velká fotka od Josefa visí u nás v obýváku.

Doporučení? Dejte si také nějakou jeho fotku do bytu, Projasní vám den a kamarádi se u ní rádi zastaví.

Vzhledem k tomu, co dělám, jsem často focen jak studiově, tak při koncertech, a fotografie je něco, na čem při mé práci hodně záleží. Zkoušel jsem různé fotografy, ale v mnoha případech jsem nebyl úplně spokojený.

U Josefa se mi líbí způsob jeho práce.
Je to citlivý člověk a přenáší do svých fotografií emoce. Pro mě to má nápad, je tam světlo a vše je zároveň precizně zpracované. Je to přesně to co si představuji.

Jsem rád, že mohu vlastnit jedno z jeho uměleckých děl. Jeho foto obraz mi visí v obývacím pokoji a je tím, co si návštěvy prohlíží. Jeho obrazy doporučuji každému, kdo chce vlastnit něco, co je nadčasové, myšlenkově hluboké a provedením dokonalé. Věřím, že ani není potřeba této práci rozumět, krásné je na tom to, že i laika, jako jsem já, umí tato práce oslovit a sama si vás získat. Tak si představuji fotografické umění.

-