Romantika

Rozměr: 150 x 100 cm, 90 x 60 cm

Zažili jste ten pocit radosti z toho jen se procházet městem, Nic nehodnotit, nemyslet, jen si tak být a cítit, že život je velký dar ? Tento obraz evokuje podzimní den babího léta nad Prahou. nádherné panoráma hradčan, zachyceno z neobvyklé perspektivy s měkkým slunečním světlem, vycházejícího z nitra mraků a všude modrofialová vůně neopakovatelného okamžiku,  který mi připoměl také scénu ze slavného českého filmu.

Zámořský detektiv Nick Carter (Michal Dočolomanský) se v samém srdci Evropy snaží sestřelit létající balón s prchajícím padouchem Rupertem von Kratzmar (Miloš Kopecký) - jak jinak - než solární ručnicí od přítele Lasera. Nebe však odmítá spolupracovat, slunce se schovává za mrak právě ve chvíli, kdy se muž zákona chystá zasadit rozhodný úder, a zbraň, nemaje zdroje svého účinku, nevystřelí. Divoká scéna jako z filmu "Adéla ještě nevečeřela".

Naštěstí zasahují zlaté české ruce pragmatického komisaře Ledviny (Rudolf Hrušínský), který ze zabaveného praku posílá kapesní nožík- "dar přítele Messera" - přímo do plachtové kupole balónu, a ten se zoufalým, dosud nepolapitelným kriminálníkem nemilosrdně míří přímo na dvůr vezeňského nápravného zařízení.

Tento, ale ještě mnoho dalších příběhů vám může vytanout na mysli, spočinete-li pohledem na romantické scéně, zobrazené na velkém formátu tohoto plátna.

-